دوشنبه ، 30 مهر 1397
خرم آباد - قلعه فلک الافلاک
خرم آباد - قلعه فلک الافلاک
بروجرد - مسجد جامع و مسجد امام
بروجرد - مسجد جامع و مسجد امام
دورود - لاله های واژگون - دریاچه گهر
دورود - لاله های واژگون - دریاچه گهر
الیگودرز - آبشار آب سفید
الیگودرز - آبشار آب سفید
کوهدشت - نقوش  میرملاس
کوهدشت - نقوش میرملاس
ازنا - امامزاده قاسم
ازنا - امامزاده قاسم
دلفان - امامزاده ابراهیم (بابای بزرگ)
دلفان - امامزاده ابراهیم (بابای بزرگ)
الشتر - سراب کهمان
الشتر - سراب کهمان
پلدختر - پل تاریخی دختر
پلدختر - پل تاریخی دختر
دوره - پل کشکان
دوره - پل کشکان
 
توقف
          نرم افزار جاذبه های گردشگری استان لرستان 
 
پیوندها

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

 پایگاه اطلاع رسانی دولت

خبرگزاری میراث آریا

رصد خانه کاسین لرستان

کمينه   
نظر سنجی
مطالب و محتوی و طراحی سایت به چه صورتی می باشد؟
ثبت نظر  مشاهده نتایج
کمينه   
جستجو

آمار سایت
کمينه   
 
اخبار
تاریخ: 1397/04/20 نظرات: 0 نظر نمایش: 89 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
دیدار مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان با شورای هماهنگی تشکل های مردم نهاد شهرستان های خرم آباد و دوره

دیدار مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان با شورای هماهنگی تشکل های مردم نهاد شهرستان های خرم آباد و دوره
به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری لرستان مهندس سید امین قاسمی در دیدار با شورای هماهنگی تشکلهای مردم نهاد از تشکیل کارگروه گردشگری با حضور نمایندگان سمن ها خبر داد.
مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری لرستان در ابتدای جلسه ضمن قدردانی از تلاش های همه جانبه اعضای تشکل های مردم نهاد در راستای توسعه گردشگری استان گفت: سازمان های مردم نهاد بازوان توانمند و یاری رسان این اداره کل و سازمان در رسیدن به اهداف عالیه هستند.
مهندس قاسمی با اشاره به کمبود اعتبارات برای مرمت آثار گفت: برای مرمت آثار نیازمند اعتبار هستیم که با تلاش های انجام گرفته بخشی از آن از محل اعتبارات شناور که در سالهای گذشته توسط دیگر استانها جذب می شده ، تامین گردیده است.
مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری لرستان ضمن بر شمردن کمبودهای آموزش عمومی در حوزه گردشگری گفت: برای رفع این کمبودها از اسفند سال گذشته شروع به برگزاری دوره های آموزش گردشگری کردیم و تا امروز بالغ بر 25 دوره آموزش مباحث مختلف گردشگری را برگزار و همچنان این دوره ها تا پایان سال ادامه خواهد داشت.
مهندس قاسمی در خصوص ایجاد موزه بزرگ مفرغ لرستان نیز گفت: با توجه به تحویل گرفتن ساختمان باشگاه افسران به احتمال زیاد این عمارت بعد از انجام مرمت کامل با عنوان موزه مفرغ به بهره برداری خواهد رسید.
وی جاذبه های طبیعی استان را یکی از ذخایر مهم این دیار دانست و گفت: برای استفاده درست از این ذخایر بایستی در کنار حافظان محیط زیست با تشکیل اتاق فکر و تدوین منشور و ضوابط قدم برداشت.
دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر استان گفت: پیش از نوروز اقدامات تبلیغاتی خیلی خوبی از جمله تبلیغات محیطی در فرودگاه مهرآباد، پخش تیزرهای مختلف از شبکه های برون مرزی صدا و سیما و شبکه های استانی انجام شد که بازخورد آن افزایش مسافران در ایام نورزو بود .
مهندس قاسمی با اشاره به زمان بر بودن پروسه های صدور مجوز سرمایه گذاری در استان گفت: با همت و پشتیبانی استاندار ، درصدد کاهش این پروسه ها و مشکلات هستیم بطوریکه در این خصوص مشکلات 7 پروژه کلیدی گردشگری استان حل شده و بخش عمده ای از آنها تا پایان سال به بهره برداری می رسد.
مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان، صنعت گردشگری را فرا بخشی دانست و گفت: جهت توسعه این صنعت ، لزوم تدوین و تهیه پلان مدیریتی و مشخص شدن دستگاههای دخیل کاملا احساس می شود .
در این جلسه سید محمد قاسمی از انجمن متارخ نیز به نمایندگی از اعضای سمن ها ، تعدد جاذبه های تاریخی و طبیعی در استان را پتانسیل بالایی برای تبدیل شدن استان و خرم آباد از معبر به مقصد گردشگری دانست و گفت: برای تحقق این امر تشکیل کارگروه گردشگری ضروری است .
موسس انجمن متارخ، بخش های دولتی و خصوصی، ذی نفعان محلی و آژانس های گردشگری را چهار بازیگر اصلی بخش گردشگری دانست و انسجام آنها را در جهت رونق بخش گردشگری استان خواستار شد.
 
تصاویر مرتبط
  • دیدار مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان با شورای هماهنگی تشکل های مردم نهاد شهرستان های خرم آباد و دوره
امتیاز بندی

در حال حاضر هیچ نظری ارسال نشده است
ارسال نظر:

نام (الزامی)

ایمیل (الزامی)

وب سایت