پنجشنبه ، 27 دي 1397
خرم آباد - قلعه فلک الافلاک
خرم آباد - قلعه فلک الافلاک
بروجرد - مسجد جامع و مسجد امام
بروجرد - مسجد جامع و مسجد امام
دورود - لاله های واژگون - دریاچه گهر
دورود - لاله های واژگون - دریاچه گهر
الیگودرز - آبشار آب سفید
الیگودرز - آبشار آب سفید
کوهدشت - نقوش  میرملاس
کوهدشت - نقوش میرملاس
ازنا - امامزاده قاسم
ازنا - امامزاده قاسم
دلفان - امامزاده ابراهیم (بابای بزرگ)
دلفان - امامزاده ابراهیم (بابای بزرگ)
الشتر - سراب کهمان
الشتر - سراب کهمان
پلدختر - پل تاریخی دختر
پلدختر - پل تاریخی دختر
دوره - پل کشکان
دوره - پل کشکان
 
توقف
          نرم افزار جاذبه های گردشگری استان لرستان 
 
پیوندها

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

 پایگاه اطلاع رسانی دولت

خبرگزاری میراث آریا

رصد خانه کاسین لرستان

کمينه   
نظر سنجی
مطالب و محتوی و طراحی سایت به چه صورتی می باشد؟
ثبت نظر  مشاهده نتایج
کمينه   
جستجو

آمار سایت
کمينه   
 
اخبار
تاریخ: 1397/09/01 نظرات: 0 نظر نمایش: 33 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
جلسه ستاد خدمات سفر لرستان با محوریت گردشگری عشایری برگزار شد .

جلسه ستاد خدمات سفر لرستان با محوریت گردشگری عشایری برگزار شد .
در این جلسه با حضور برخی از مدیران دستگاههای اجرایی استان بر فراهم کردن زیرساخت های گردشگری در مناطق عشایری لرستان تاکید شد .
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار در این جلسه گفت : اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری لرستان باید حوزه گردشگری سیاست گذار باشد و دستگاههای مرتبط نیز باید در اجرای این سیاست ها گام بردارند .
دکتر مرادپور با بیان اینکه طرح جامع گردشگری باید هر چه سریع تر تدوین شود اظهار داشت : در صورت آماده شدن طرح جامع گردشگری استان، همه دستگاههای اجرایی بر اساس طرح تدوین شده و شرح خدمات می توانند فعالیت کنند و اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری نیز به عنوان دستگاه سیاست گذار ضمن نظارت بر اجرای برنامه های گزارشی از روند انجام خدمات گردشگری آماده و ارائه خواهد کرد .
قائم مقام ستاد اجرایی خدمات سفر استان بیان داشت : اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری لرستان باید خدمات مورد نیاز گردشگران در ایام نوروز و طول سال را شناسایی و سهم دستگاههای اجرایی را در ارائه این خدمات مشخص کند تا بر اساس طرح جامعه نسبت به رفع موانع و مشکلات و ارائه خدمات مطلوب به گردشگران برنامه ریزی شود .
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندارهمچنین افزود : باید مقدمات حضور بخش خصوصی در حوزه گردشگری فراهم گردد و برخی از اماکن تاریخی طبیعی استان توسط سرمایه گذار احیا و ضمن حفاظت از آن مورد استفاده گردشگران قرار گیرد .
مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان لرستان نیز گفت : توسعه پایدار مناطق عشایری گردشگرپذیر یکی از اهدافی است که با جدیت دنبال خواهیم کرد .
مهندس قاسمی با اشاره به اینکه استان لرستان ظرفیت های بسیار خوبی در زمینه جذب گردشگر در مناطق عشایری دارد که باید شکوفا شود افزود : توسعه و معرفی محورهای اصلی مناطق عشایری ، دوره آموزشی برای برای جوامع محلی و عشایری، معرفی بنگاههای تورگردی برای گردشگری عشایری، تامین امنیت گردشگران در مناطق عشایری و حمایت از صنایع دستی و دست ساخته های عشایر از جمله مواردی است که باید در زمینه توسعه گردشگری عشایری در دستور کار قرار گیرد .
دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر لرستان همچنین به طراحی یک نرم افزار جامعه گردشگری در لرستان اشاره کرد و اظهار داشت : با راه اندازی این نرم افزار که یکی از برنامه های اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری لرستان تا قبل از ایام نوروز98 به شمار می رود فرصتی فراهم خواهد شد که با ورود هر گردشگر به استان اطلاعاتی در خصوص ظرفیت های گردشگری و راه های دسترسی به آنها در اختیار مسافران و گردشگران قرار گیرد تا نسبت به حضور بیشتر در لرستان ترغیب شوند .
مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری لرستان همچنین کمبود اعتبار برای تدوین طرح جامع گردشگری و تهیه اقلام تبلیغاتی برای معرفی ظرفیت های تاریخی، طبیعی متعدد در استان را از مشکلات حوزه گردشگری استان عنوان کرد .
بهسازی راه های دسترسی گردشگران، افزایش پایگاههای سلامت در سطح استان، جمع آوری متکدیان در ایام حضور گردشگران، نظارت دقیق بر قیمت ها ، افزایش پایگاههای جدید هلال احمر ، ارائه خدمات متوازن در همه نقاط استان، تعیین تکلیف خانه های مسافر ، نبود راهنمای گردشگری در مناطف عشایری، تبلیغات و ایجاد اقامتگاههای مناسب در مناطق عشایری گردشگرپذیر، استفاده از سالن های ورزشی و تجهیز آنها برای اسکان های ضروری و ایجاد مطالعه جامع برای شناخت و معرفی مناطق عشایری گردشگرپذیر از دیگران مواردی بود که در این جسه مورد بررسی قرار گرفت .
 
تصاویر مرتبط
  • جلسه ستاد خدمات سفر لرستان با محوریت گردشگری عشایری برگزار شد .
امتیاز بندی

در حال حاضر هیچ نظری ارسال نشده است
ارسال نظر:

نام (الزامی)

ایمیل (الزامی)

وب سایت