اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان لرستان

تاریخ: 22 اردیبهشت 1398

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان : هیچ خسارتی به سازه قلعه فلک الافلاک خرم آباد وارد نشده است

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری لرستان سید امین قاسمی در گفتگو با برنامه میدان آزادی از رادیو فرهنگ از عدم خسارت به سازه قلعه فلک الافلاک خرم آباد بر اثر بارش های شدید فروردین امسال در لرستان خبر داد .

مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان با بیان اینکه بر اثر بارش های فروردین ماه امسال و وقوع سیل در لرستان خسارات زیادی به بخش های مختلف استان وارد شد افزود : با توجه به حجم بالای بارندگی بخشی از تپه قلعه فلک الافلاک خرم آباد هم دچار رانش شد اما خوشبختانه هیچ خسارتی به سازه این بنای ارزشمند تاریخی وارد نشده است .

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان لرستان همچنین تصریح کرد : بلافاصله پس از بارش ها، اقدامات تامینی و اضطراری در کنار قلعه فلک الافلاک از جمله سبک سازی ، ایجاد مهار بند در ضلع غربی ، خارج کردن واریزها از پشت دیوار حافظتی و همچنین کشیدن کاور بر روی تپه را در دستور کار قرار دادیم تا از آسیب های احتمالی جلوگیری شود .

مهندس سید امین قاسمی همچنین اضافه کرد : پس از وقوع سیل در استان دکتر طالبیان معاون میراث فرهنگی سازمان هم در سفر به لرستان و بازدید از قلعه فلک الافلاک از نزدیک در جریان آسیب ها و روند پیشگیری و مرمت قلعه فلک الافلاک قرار گرفت .

مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان بیان داشت : با دستور دکتر طالبیان یک تیم مشاور فنی برای مطالعه و بررسی وضعیت موجود در راستای طرح استحکام بخشی قلعه تشکیل و بلافاصله پس از بازدید کار مطالعاتی آن انجام شد .

مهندس قاسمی از خسارت 79 میلیارد تومانی به ابنیه و تاسیسات گردشگری استان خبر داد و اظهار داشت: متاسفانه بر اثر این سیل بخشی از ابنیه تاریخی استان از جمله پل ها و تاسیسات گردشگری مورد آسیب جدی قرار گرفت که تلاش برای بازسای و مرمت آنها را در دستور کار قرار دادیم .

روتیتر