اداره کل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی استان لرستان

تاریخ: 11 تیر 1398

مدیریت آبشار بیشه خرم آباد به اداره کل میراث فرهنگی لرستان واگذار شد

به گزارش روابط عمومی اداره میراث فرهنگی صنایع دسیتی و گردشگری استان لرستان؛ با دستور استاندار لرستان مدیریت آبشار بیشه خرم آباد به اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان واگذار شد .

استاندار لرستان در جلسه بررسی مشکلات منطقه گردشگری آبشار بیشه خرم آباد با تاکید بر لزوم وجود مدیریت مشخص و پاسخگو در منطقه تفریحی آبشار بیشه گفت: از این پس مدیریت این منطقه بر عهده اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان است و این دستگاه باید در خصوص آن پاسخگو باشد .

دکتر خادمی اظهار داشت: این اداره کل موظف است در اولین فرصت و طی چند روز آینده لیست مشکلات و نیازهای منطقه را تکمیل کند و سایر ادارات و دستگاه های اجرایی نیز باید در جهت رفع مشکلات همکاری لازم را با مدیریت منطقه بعمل آورند .

وی تصریح کرد: متاسفانه از ابتدای سال تا کنون شش تن از هم استانی ها و هم وطنانمان در آب های این منطقه جان خود را از دست داده اند و این در حالی است که سیلاب عظیم فروردین ماه سال جاری، اینقدر تلفات جانی نداشته و این آمار ناراحت کننده است .

استاندار لرستان تاکید کرد: یک تیم کارشناسی متشکل از دستگاه های اجرایی مرتبط با موضوع با هماهنگی فرمانداری خرم آباد و اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان باید طی چند روز آینده ضمن حضور در منطقه آبشار بیشه، لیست مشکلات، خسارات و نیازمندی های موجود را با ارائه راهکارهای لازم تهیه و به استانداری ارائه دهند تا در جلسه ی بعد تصمیمات لازم در راستای بهبود وضعیت این منطقه تفریحی گردشگری اتخاذ گردد .

دکتر خادمی همچنین خاطر نشان ساخت: اصلاح زیر ساخت های حادثه دیده از سیل در حوزه روستا و منطقه تفریحی آبشار بیشه نیز بر عهده بنیاد مسکن استان خواهد بود .

فرماندار خرم آباد هم در این جلسه با اشاره به اینکه در روزهای تعطیل نزدیک به ۱۰ هزار گردشگر در منطقه تفریحی آبشار بیشه حضور پیدا می کنند، گفت: اصلی ترین مشکل این تفریحگاه مشخص نبودن مدیریت آن است و در حال حاضر دهیاری بیشه به ناچار آنجا را مدیریت می کند .

اسد عبدالهی افزود: آبشار بیشه دومین جاذبه گردشگری پر تردد استان است و اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری باید برای مدیریت مجموعه پای کار بیاید .

وی قیمت بالای کالاها و همچنین محل های اسکان مسافران را از دیگر مشکلات منطقه آبشار بیشه عنوان کرد و افزود: ایجاد یک پاسگاه دائمی و تعبیه سیستم صوتی هشدار دهنده به مسافران می تواند در خصوص تامین امنیت در منطقه موثر واقع شود و لازم است تصمیمات لازم در این خصوص اتخاذ گردد .

فرماندار خرم آباد گفت: این مجموعه نیازمند یک پارکینگ استاندارد و دائمی است چرا که در برخی از ایام سال،به خصوص در روزهای تعطیل و فصل تابستان نزدیک به ۲۰۰۰ خودرو در آن تردد می کنند .

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری لرستان هم در این جلسه گفت: در اولین فرصت با استقرار نیرو در آبشار بیشه خرم آباد در راستای ارائه خدمات به گردشگران اقدام خواهیم کرد .

دکتر مهدی بهاروند با اشاره به اینکه بزودی لیست اقدامات ضروری کوتاه مدت و بلندمدت را به منظور ایجاد زیرساخت های گردشگری در منطقه آماده خواهیم کرد افزود: در صورت تامین اعتبار بلافاصه اقدامات لازم را در این منطقه زیبای گردشگری آغاز می کنیم .

روتیتر