اداره کل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی استان لرستان

تاریخ: 20 مرداد 1398

از سر گیری حرکت قطار گردشگری لرستان

به گزارش روابط عمومی اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان لرستان؛ سید امین قاسمی از شروع مجدد فعالیت قطار گردشگری استان خبر داد .

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان لرستان در این خصوص گفت: با پیگیری های صورت گرفته و همکاری راه آهن جمهوری اسلامی، حرکت قطار گردشگری استان لرستان از روز سه شنبه 29 شهریورماه آغاز خواهد شد .

سید امین قاسمی با اشاره به اینکه پس از آخرین حرکت این قطار در دهم فروردین ماه امسال و جاری سیل در استان که موجب تخریب بخشی از زیرساخت های گردشگری در مسیر ریلی گردشگری لرستان شد با تلاش های فراوان و موافقت راه آهن حرکت قطار گردشگری استان از سر گرفته می شود .

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان لرستان بیان داشت: در حرکت ریل باس گردشگری استان دو تور یک روزه و سه روزه پیش بینی شده که در تور یک روزه زیبایی های مسیر ریلی و در تور سه روزه بازدید از جاذبه های طبیعی و تاریخی شهرهای خرم آباد و بروجرد و همچنین زیبایی های مسیر ریلی برای علاقه مندان و گردشگران در نظر گرفته شده است .

مهندس قاسمی با بیان اینکه دومین حرکت قطار گردشگری لرستان هم روز پنجم مهرماه همزمان با روز جهانی جهانگردی انجام خواهد شد اظهار داشت : علاقه مندان به استفاده از این قطار گردشگری می توانند از طریق شرکت حامی گشت گهر مجری قطار گردشگری لرستان نسبت به رزرو بلیط خود اقدام کنند .

لازم به ذکر است در مسبیر قطار گردشگری استان لرستان 19 توقف گاه پیش بینی شده که مسافران و گردشگران می توانند با استفاده از این قطار از همه توقف گاه ها دیدن کنند .

روتیتر