اداره کل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی استان لرستان

تاریخ: 11 مهر 1398

نماینده ولی فقیه در لرستان: گردشگری پل ارتباطی میان ملت هاست

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان؛ نماینده ولی فقیه در استان لرستان گردشگری را پل ارتباطی میان ملت ها و فرهنگ ها دانست .

امام جمعه خرم آباد در جمع کارکنان اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به مناسبت هفته گردشگری گفت: اصل گردشگری استفاده از تجربه ها ، تبادل فرهنگ ، کسب علم و دانش و عبرت گرفتن است بطوریکه در قرآن کریم هم به سفر رفتن تاکید شده است .

حجت الاسلام والمسلمین سید احمد میرعمادی با بیان اینکه امروزه گردشگری تاثیر بسیار زیادی در رونق اقتصادی جوامع دارد اظهار داشت: اشتغال، نشاط و امید در زندگی حاصل فعالیت های صنعت پردرآمد گردشگری است .

نماینده ولی فقیه در لرستان با تاکید بر اینکه باید نقاط و جاذبه های دیدنی استان لرستان شناسایی و معرفی شوند افزود: اداره کل میراث فرهنگی استان زیرساخت های لازم را در کنار این جاذبه ها فراهم کند تا در نهایت رضایتمندی مسافران و افزایش حضور گردشگران را بدنبال داشته باشد .

امام جمعه خرم آباد، استان لرستان را سرشار از پتانسیل های گردشگری دانست و بیان داشت: وجود اماکن تاریخی، فرهنگی و آبشارها و سراب های زیبا ، مناطق بکر طبیعی و مهمان نوازی مردم لرستان ظرفیت بسیار خوبی برای جذب گردشگر در این استان به شمار می رود .

حجت الاسلام والمسلمین میرعمادی در ادامه بر تقویت گردشگری مذهبی و گردشگری سلامت در لرستان تاکید کرد و گفت: وجود مساجد تاریخی و بقاع متبرکه در سطح استان می تواند در جذب گردشگر مذهبی به لرستان بسیار تاثیرگذار باشد .

نماینده ولی فقیه در استان لرستان بر آماده کردن طرح جامع گردشگری در استان تاکید کرد و افزود: باید برنامه ریزی خوبی صورت گیرد که گردشگر از ورود به استان تا پایان سفر ضمن بازدید از جاذبه های دیدنی لرستان از زمان مسافرت خود به نحو مطلوبی استفاده کند .

احیاء آداب و رسوم اصیل مردم استان، مهمان نوازی با نگاه گردشگری، توزیع هدفمند اعتبارت گردشگری در استان و برگزاری دوره های آموزشی در حوزه های مختلف گردشگری و صنایع دستی از دیگر مواردی بود که در این دیدار امام جمعه خرم آباد به آنها اشاره کرد .

سید امین قاسمی مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان لرستان نیز در این مراسم گزارشی از اقدامات صورت گرفته در این اداره کل در حوزه گردشگری بیان کرد .

روتیتر