اداره کل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی استان لرستان

تاریخ: 17 مهر 1398

بازدید بیش از یک میلیون و 280 هزار نفر از جاذبه های گردشگری لرستان در 6 ماهه نخست امسال

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان لرستان؛ بیش از یک میلیون و 280 هزار نفر از جاذبه های گردشگری لرستان در 6 ماهه نخست امسال بازدید کردند .

سید امین قاسمی بیان داشت: در 6 ماهه نخست سال 98 یک میلیون و 288 هزار و 977 نفر از جاذبه های گردشگری لرستان بازدید کرده اند که از این تعداد 966 نفر گردشگر خارجی بوده اند .

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان لرستان با بیان اینکه سیل فروردین ماه امسال موجب خسارت زیادی به برخی اماکن تاریخی، فرهنگی، همچنین تخریب تاسیسات گردشگری لرستان شد و در نتیجه کاهش گردشگر در نیمه اول سال به استان را به دنبال داشت اضافه کرد: قلعه تاریخی، فرهنگی فلک الافلاک خرم آباد با 399 هزار و 128 بازدید در بین آثار تاریخی طبیعی لرستان بیشترین بازدید را به خود اختصاص داده است .

دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر استان لرستان افزود: همچنین در 6 ماهه نخست امسال 897 هزار و 398 نفر در واحدهای اقامتی استان اقامت داشته اند .

مهندس قاسمی در پایان اظهار داشت: تلاش خواهیم کرد در نیمه دوم سال با برنامه ریزی مناسب و فراهم کردن زیرساخت های مورد نیاز حضور گردشگران را در استان لرستان افزایش دهیم .

روتیتر