اداره کل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی استان لرستان

تاریخ: 10 آذر 1398

تجلیل از هنرمندان صنایع دستی و هنر های سنتی شهرستان بروجرد

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان لرستان در مراسمی از هنرمندان صنایع دستی شهرستان بروجرد تجلیل شد . 

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان لرستان در این مراسم گفت: صنایع دستی بروجرد به لحاظ تاریخی دارای پیشینه ای درخشان است و هنرمندان این شهرستان نیز از برجسته ترین هنرمندان کشور محسوب می شوند و حمایت از آنان توسعه و رونق این هنر صنعت را در بروجرد به دنبال خواهد داشت.

مهندس قاسمی بیان داشت: احداث بازارچه عرضه محصولات صنایع دستی، خانه های خلاق صنایع دستی و موزه ورشور از جمله اقداماتی است که ایجاد آنها به توسعه و رونق صنایع دستی و همچنین به اشتغال در بروجرد کمک می کند .

او همچنین نامگذاری خیابان ها و معابر شهری با همکاری شهرداری و شورای شهر را جمله اقدامات مهم اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در راستای تقدیر از هنرمندان و صنعتگران شهرستان بروجرد عنوان داشت .

سید امین قاسمی ضمن تقدیر از همکاری مستمر نمایندگان بروجرد در مجلس شورای اسلامی،شهرداری  و شورای شهر بروجرد در موضوع ثبت این شهر به عنوان شهر ملی ورشو ابراز امیدواری کرد: تشکیل انجمن صنایع دستی و هنر های سنتی شهرستان بروجرد مسیر را برای رشد و تعالی صنایع دستی و نیل به اهداف پیش رو فراهم نماید .

در پایان این مراسم از هنرمندان صنایع دستی شاخص این شهرستان، پیشکسوتان و خانواده هنرمندان فقید تقدیر به عمل آمد .

روتیتر