ﺳﻪشنبه 31 اردیبهشت 1398

‍ ‍ بام دوم خرم آباد در منطقه کلدر ایجاد خواهد شد.

‍ ‍ بام دوم خرم آباد در منطقه کلدر ایجاد خواهد شد.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان لرستان؛ هفتمین جلسه ستاد هماهنگی خدمات سفر به ریاست دکتر مرادپور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری و قائم مقام ستاد، مهندس قاسمی مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان و مدیران دستگاههای اجرایی عضو ستاد با محوریت نوروز برگزار شد.

دکتر مراد پور در این جلسه اظهار داشت: یکی از اصلی‌ترین شاخصه‌های مورد توجه ورود به سال نو و استقبال از مهمانان نوروزی بحث راه‌هاست که علیرغم تمام تلاش‌هایی که شده هنوز مشکلات زیادی وجود دارد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری با اشاره به اینکه مشکلات زیادی در راه‌های اصلی فرعی و منتهی به جاذبه‌های طبیعی داریم تصریح کرد: بارندگی‌های امسال و وقوع سیل مزید بر علت شده و خسارت‌های قابل‌توجهی به بار آورده است.

قائم مقام ستاد هماهنگی خدمات سفر استان در ادامه افزود: در ابتدا باید جاده‌های اصلی ترمیم و لکه‌گیری شوند و تابلوها نیاز به شستشو دارند.

دکتر مرادپور اظهار داشت:  وجود متکدیان و معتادان متجاهر در سطح شهر باعث ایجاد چهره بدی شده است که بایستی این موضوع برای همیشه حل شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان با تشریح وضعیت بام لرستان گفت: این طرح در گذشته بدون هدف و نقشه خاصی پیگیری شده است که اخیرا با دستور استاندار اداره کل منابع طبیعی مشاوری را انتخاب و طرحی برای آن تصویب شد.

قائم مقام ستاد هماهنگی خدمات سفر استان افزود: در این راستا ۱۸ منطقه در بام شناسایی شده که امیدواریم قبل از عید با فراخوانی که داده می‌شود کار اجرایی آن‌ها به پیمانکاران با اهلیت لازم سپرده شود.

دکتر مراد پور تصریح کرد: در دو منطقه مخملکوه و در کنار مکان فرمانداری به دستور استاندار دو جاده سلامت ایجاد و بام دوم خرم آباد نیز در منطقه کلدر به رودی کلنگ زنی خواهد شد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان با اشاره به بازدید خود از مجموعه فرهنگی تاریخی باغ گلستان در روز گذشته گفت: کارهای بسیار خوبی در مورد مرمت باشگاه افسران و ساماندهی چشمه های مجموعه در حال انجام است که جای تقدیر دارد.

دکترمرادپور رودخانه خرم آباد را یکی از جاذبه های این شهر دانست و تصریح کرد: مطالعات ساماندهی این رودخانه انجام شده و در آینده با احداث ده بند بر روی رودخانه حدفاصل دریاچه کیو و شاپوری چهره شهر خرم آباد دگرگون خواهد شد.

در ابتدای این جلسه مهندس قاسمی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری لرستان گفت: کارگاه‌های عمران شهری بخصوص در مسیر ساحلی باعث ایجاد ترافیک شده که در ایام نوروز و ورود گردشگر شلوغ‌تر نیز خواهد شد و مشکلاتی به وجود خواهد آورد .

دبیر ستاد خدمات سفر استان افزود: در ایام نوروز کارگاه‌های عمران شهری باید جمع‌آوری و یا عرض بیشتری آزادسازی شود تا این مشکل ترافیک را نداشته باشیم.

سید امین قاسمی تصریح کرد: طی ایام نوروز تعداد زیادی گردشگر داریم که به بام خرم‌آباد می‌روند و باید خدمات مناسبی به آن‌ها ارائه شود.

در این جلسه روسای کمیته های 12 گانه در خصوص اقدامات انجام شده و مسائل و مشکلات موجود گزارشی ارائه کردند.

امتیاز به خبر :