ﺳﻪشنبه 25 تیر 1398

نماینده ولی فقیه در لرستان : میراث فرهنگی هویت جامعه ماست

نماینده ولی فقیه در لرستان : میراث فرهنگی هویت جامعه ماست

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان به مناسبت هفته میراث فرهنگی، مدیرکل و کارکنان این اداره کل با حجت الاسلام و المسلمین سیداحمد میرعمادی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه خرم آباد دیدار کردند .

نماینده ولی فقیه در این دیدار با بیان اینکه میراث فرهنگی هویت جامعه ماست گفت : یکی از کارهای زیربنایی میراث فرهنگی این است که برای حفظ و معرفی این هویت فرهنگی تلاش کند .

حجت الاسلام و المسلمین میرعمادی با اشاره به اینکه میراث فرهنگی باید در راستای کارهای علمی و پژوهشی گام بردارد اظهار داشت : افتخارات، موفقیت ها، عبرت ها، فرهنگ و تمدن در میراث فرهنگی ما وجود دارد که باید آن ها را پرورش داد تا کارهای بزرگی صورت گیرد .

امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه میراث فرهنگی باید در راستای تحقق گام دوم انقلاب که مقام معظم رهبری ترسیم کرده اند گام بردارد تصریح کرد : احیاء میراث فرهنگی باید متناسب با شرایط نظام مقدس جمهوری اسلامی باشد .

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان هم در این دیدار به ارائه گزارشی از اقدامات صورت گرفته در حوزه میراث فرهنگی استان در سال 97 پرداخت .

مهندس سید امین قاسمی، واگذاری ساختمان ارتش به میراث فرهنگی و پرداخت 40 درصد مطالبات سپاه در راستای آزادسازی حریم قلعه فلک الافلاک و مرمت بیش از 50 اثر تاریخی با اعتباری بالغ بر 6 میلیارد تومان را از جمله مهمترین اقدمات صورت گرفته در یک سال گذشته در حوزه میراث فرهنگی استان عنوان کرد .

امتیاز به خبر :