ﺳﻪشنبه 28 خرداد 1398

در روستاهای هدف گردشگری بازارچه صنایع دستی احداث می شود.

در روستاهای هدف گردشگری بازارچه صنایع دستی احداث می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان لرستان؛ افشین باباحسینی از پیگیری ها برای احداث بازارچه صنایع دستی در روستاهای هدف گردشگری خبر داد.

معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان با اشاره به اینکه فاز اول بازارچه دائمی صنایع دستی اسفند سال گذشته در باغ گلستان قلعه فلک الافلاک خرم آباد افتتاح گردید گفت: هم اکنون این بازارچه با 15 غرفه عرضه محصولات صنایع دستی دایر است.

باباحسینی افزود: اولویت واگذاری غرفه های این بازارچه  با صنعتگران دارای نشان ملی مرغوبیت، درجه هنری و یا کارگاه متمرکز صنایع دستی با اشتغال بیش از 30 سال بوده که به صورت یکساله واگذار شده اند.

 معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی هماهنگی و رایزنی با دهیاری های روستاهای گردشگرپذیر برای برپایی بازارچه صنایع دستی در این روستاها را یکی دیگر از برنامه های این معاونت دانست و تصریح کرد: در روستاهای دوگنبدان، دره تخت، عمارت، آب سفید و اطراف دریاچه گهر قرار است بازارچه‌های موقت را با همکاری خود جامعه صنعتگران راه‌اندازی کنیم.

افشین باباحسینی در پایان اظهار داشت: در راستای حمایت از صنایع دستی در بروجرد و الیگودرز نیز بازارچه‌های نیمه متمرکزی برپا شده که با تخصیص اعتبارات این بازارچه ها در تمامی شهرستان های استان برپا خواهد شد.

امتیاز به خبر :