شنبه 27 مهر 1398

کلنگ احداث پارکینگ منطقه نمونه گردشگری کهمان به زمین زده شد .

 کلنگ احداث پارکینگ منطقه نمونه گردشگری کهمان به زمین زده شد .


به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان لرستان، در مراسمی با حضور جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی، کلنگ احداث پارکینگ در دو مکان از منطقه نمونه گردشگری کهمان به زمین زده شد .
در این مراسم مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان لرستان با اشاره به اینکه منطقه کهمان یکی از مهمترین و بهترین مناطق گردشگری شهرستان سلسله و استان لرستان است اظهار داشت: این منطقه در فصول مختلف سال، خصوصاً ایام تابستان پذیرای گردشگران بسیاری از سراسر استان و کشور است.
سید امین قاسمی افزود: گردشگرانی که برای بازدید به این منطقه می آیند غالباً وسایل نقلیه خود را در شانه راه پارک می‌کنند که خطرات جانی برای خود و سایر رانندگان مسیر به همراه خواهد داشت. 
مهندس قاسمی افزود: با احداث پارکینگ در این منطقه ضمن ایجاد مکانی امن برای پارک وسایل نقلیه گردشگران، می‌توان از فضاهایی از باغات و استراحتگاه‌ها که به پارک خودروها اختصاص می‌یافت، برای گردشگران استفاده کرد.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان لرستان اضافه کرد: در مجموع با همکاری منابع طبیعی حدود ۱۷ هزار متر مربع زمین برای احداث این پارکینگ‌ها اختصاص یافته که بزودی عملیات تسطیح و خاک برداری آنها آغاز خواهد شد.
فرماندار سلسله هم در آئین کلنگ زنی پارکینگ های سراب کهمان الشتر با اشاره به اینکه گردشگری یکی از مهمترین قابلیت‌های شهرستان سلسله است گفت: با توجه به فراهم کردن زیرساخت‌های موردنیاز در این بخش می‌توان اشتغالی پایدار برای اهالی منطقه ایجاد کرد.
خسروی با بیان اینکه انتظار می‌رود میراث فرهنگی استان توجه بیشتری به قابلیت‌های گردشگری شهرستان سلسله داشته باشد، عنوان کرد: قصد داریم برای منطقه کهمان شهردار اختصاصی تعیین کنیم چرا که در این صورت امکان نظارت بیشتری بر روی منطقه فراهم می‌شود.
فرماندار سلسله ابراز امیدواری کرد: با توجه به فراهم بودن شرایط انتظار می‌رود هرچه سریع‌تر پارکینگ‌های منطقه آماده شود .
 

امتیاز به خبر :