پنجشنبه 28 شهریور 1398

تاکید بر اجرای طرح سفر آسان و برنامه ریزی شده (ساب) در جلسه ستاد خدمات سفر لرستان

تاکید بر اجرای طرح سفر آسان و برنامه ریزی شده (ساب) در جلسه ستاد خدمات سفر لرستان

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان در جلسه ستاد خدمات سفر لرستان بر اجرای مطلوب طرح سفر آسان و برنامه ریزی شده (ساب) تاکید شد .

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: دستورالعمل اجرای طرح (ساب) در راستای سیاست های وزارت میراث فرهنگی از سوی ستاد مرکزی خدمات سفر کشور برای استان ها ارسال شده و اداره کل میراث فرهنگی لرستان با همکاری دستگاههای اجرایی عضو ستاد خدمات سفر استان نسب به برنامه ریزی و اجرای آن اقدام خواهند کرد.

سید امین قاسمی با بیان اینکه در اجرای این طرح باید یک بسته سفر چند روزه آسان ، ارزان قیمت و برنامه ریزی شده تهیه و به ستاد مرکزی خدمات سفر برای اجرایی شدن ارسال شود افزود: در این راستا کمیته ساب متشکل از دستگاههای اجرایی مرتبط در جلسه ستاد خدمات سفر استان مشخص شد .

دبیرستاد خدمات سفر استان لرستان اظهار داشت: متاسفانه با توجه به وقوع سیل فروردین ماه امسال در استان لرستان علیرغم ریزی های گسترده ای که صورت گرفت و انتظار افزایش چشمگیر گردشگر در لرستان را داشتیم با توجه به خسارت زیاد به زیرساخت های گردشگری، شاهد کاهش حضور گردشگر در استان بودیم .

مدیرکل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی لرستان همچنین به وضعیت آبشار بیشه خرم آباد اشاره کرد و بیان داشت: این آبشار زیبا و گردشگر پذیر تاکنون توسط فرمانداری شهرستان خرم آباد مدیریت شده و در این جلسه نیز تاکید شد طبق دستور دکتر خادمی استاندار لرستان هر چه سریع تر مدیریت آن به اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان واگذار شود .

مهندس قاسمی همچنین ساماندهی دریاچه گهر را از دیگر موارد مطرح شده در جلسه ستاد خدمات سفر استان عنوان کرد و گفت: شرکت برق لرستان نسبت به تامین برق با هماهنگی اداره کل میراث فرهنگی و محیط زیست اقدام خواهد کرد و شرح خدمات مناسبی نیز برای واگذاری این دریاچه زیبا به بخش خصوصی توسط اداره کل میراث فرهنگی تهیه و حداکثر تا بهمن ماه امسال آگهی واگذاری آن در روزنامه ها منتشر شود .

دبیرستاد ستاد خدمات سفر لرستان با اشاره به اینکه در این جلسه همچنین کلیات برگزاری جشنواره بزرگ اقوام زاگرس نشین در خرم آباد نیز به تصویب اعضای ستاد خدماتن سفر رسید اضافه کرد : با رایزنی های فراوان و موافقت معاونت گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی این جشنواره سراسری آبان ماه امسال در راستای معرفی فرهنگ غنی دیار لرستان در بخش های مختلف در محوطه باغ گلستان قلعه فلک الافلاک خرم آباد برگزار خواهد شد .  

امتیاز به خبر :