پنجشنبه 28 شهریور 1398

قائم مقام ستاد خدمات لرستان: برای تورهای گردشگری باید مسیر طراحی کنیم

قائم مقام ستاد خدمات لرستان: برای تورهای گردشگری باید مسیر طراحی کنیم

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان لرستان؛ مهندس امیری در جلسه ستاد خدمات سفر لرستان گفت : باید برای تورهای گردشگری مسیر طراحی کنیم و در آن مشخص شود گردشگر از کجا شروع و کجا به سفر خود پایان دهد .

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان با بیان اینکه گردشگری در حال حاضر ظرفیت نخست اقتصادی در دنیا است افزود: گردشگری یک صنعت ارزان، پر درآمد و پر اشتغال به شمار می رود .

مهندس گودرز امیری به وجود جاذبه های فراوان گردشگری در لرستان اشاره و بیان داشت: باید گردنه های خطرناک در استان که مردم آن را یک تهدید می دانند به فرصت در زمینه گردشگری تبدیل کرد و دستگاههای مرتبط با این موضوع مکلف هستند همکاری کامل را با اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان داشته باشند .

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار همچنین تاکید کرد : میراث فرهنگی لرستان متولی همه مراکز و نقاط گردشگری در استان است و هیچ دستگاهی جز میراث فرهنگی حق واگذاری این نقاط گردشگری به بخش های خصوصی را ندارد .

  مهندس امیری تصریح کرد : مشاور طرح جامع گردشگری لرستان باید تا قبل از جلسه بعدی ستاد خدمات سفر استان روند مطالعات خود را به شورای فنی استان ارائه دهد و در جلسه بعدی که تا پایان همین ماه برگزار خواهد شد جزییات و روند آن به اطلاع اعضای ستاد برسد .

تعریض راه های اصلی منتهی به مناطق گردشگری، مشخص شدن ورودی و خروجی های این مناطق، احداث پارکینگ و ساماندهی و اختصاص اعتبار به روستاهای هدف گردشگری در استان از دیگر مواردی بود که سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استاندار به آن ها اشاره کرد .

امتیاز به خبر :