پنجشنبه 28 شهریور 1398

استاندار لرستان : گردشگری مهمترین محور توسعه استان

استاندار لرستان : گردشگری مهمترین محور توسعه استان

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان لرستان سید موسی خادمی در مراسم افتتاح مجتمع گردشگری شاپور خواست ضمن تبریک هفته دولت گفت: گردشگری قطعاً اولویت دارترین و مهمترین محور توسعه استان در آینده خواهد بود .

استاندار لرستان بیان داشت: این استان از لحاظ وجود مواهب خدادادی در حوزه طبیعت غنی است و پتانسیل توسعه صنعت گردشگری و در پی آن توسعه اقتصادی را  دارد اما این مهم بنا به دلایلی تاکنون به نحو احسن محقق نشده که می توان به وضعیت نامناسب اقامتگاه ها به عنوان یکی از آن دلایل اشاره کرد .

دکتر خادمی در ادامه گفت :حضور مسئولین، مردم و همچنین بخش خصوصی در موضوع سرمایه گذاری حوزه گردشگری استان امری ضروری است که در این راستا دو نکته را باید مد نظر داشت نخست فراهم آوردن زیرساخت های گردشگری مانند راه، اینترنت و حمل و نقل و دوم ایجاد اقامتگاه های مناسب در قالب هتل، بومگردی و خانه های مسافر که در نهایت موجب توسعه صنعت گردشگری خواهد شد .

نماینده عالی دولت در ستان در پایان ضمن تقدیر از سرمایه گذار مجموعه فرهنگی گردشگری شاپورخواست خرم آباد افزود : برخورد مناسب با گردشگران و رضایت مندی مهمانان در هتل ها و اقامتگاه های استان و همچنین آموزش صحیح و مناسب پرسنل در زمینه های مختلف می تواند نقش مهمی در خدمات رسانی مطلوب به مسافران و در نهایت جذب گردشگر داشته باشد .

امتیاز به خبر :